Velika borba do 6. pobjede

Juniori MNE team-a savladali su u sali elektro škole ekipu Pantera rezultatom 58:56. Vodila se velika borba od samog početka do završnice utakmice.

Prvi period pripao je domaćinu (14:13), čiji su vodeći igrači rano ušli u probleme sa faulovima. U drugom periodu bolja odbrana MNE-team-a doprinosi prvoj osjetnijoj prednosti (27:20).

mne-team-panteri-juniori-99-2000

Mnogo loših napada u prvom djelu utakmice obje ekipe, ali zahvaljujući vezanim trojkama Savića domaćin ima stečenu prednost.

Vrlo neefikasna utakmica, što govori konačan rezultat.

Mnogo izgubljeniih lopti MNE-team-a na početku 3. perioda i pogođeni šutevi Pantera vraćaju goste u igru.

Tim Tomislava Jovovića znatno bolji u tom dijelu igre (11:19), te su Panteri poveli kraju 3. četvrtine 38:39.

U poslednjem periodu igralo se koš za koš. Ponavljaju se greške jednih i drugih iz minulih 30 minuta, pa je pobjednik odlučen u penal završnici.

Na minut i po do kraj MNE-team vodi 53:51, ali dopušta protivniku da povede 53:54 i unese paniku u redovima ekipe Željka Jovanovića.

U narednom napadu Vujadinović pogađa trojku i vraća prednost domaćima, a trener gostiju reaguje tajm – autom.

Imali su Panteri šansu za novi preokret, ali je nisu iskoristili. Napravljen je nakon toga faul nad Vujadinovićem, koji pogađa sa penala ½ i pravi potom petu ličnu grešku u skoku, te šalje Milovića na drugoj strani na liniju slobodnih bacanja.

mne-team-panter-jun-99-2000

Panteri su smanjili na -1, i potom faulirali kapitena domaćih Savića, koji je kao i njegov saigrač bio polovičan sa penal linije.

Gosti su požurili da trojkom preokrenu utakmicu, ali na nekoliko sekundi do kraja nisu uspjeli da pogode, i tako je MNE team ostao jedina neporažena ekipa u grupi 3.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Savić (MNE TEAM) i Milović (PANTER) sa po 14 postignutih poena.

MNE TEAM – PANTER 58:56 (14:13, 13:7, 11:19, 20:17)

MNE TEAM: SAVIĆ 14, BOJIČIĆ 11, VUJADINOVIĆ 10, BUTOROVIĆ 7, MRDAK 4, TOŠKOVIĆ 2, MILETIĆ 3, VUJOVIĆ 7.

PANTER: KEŠELJEVIĆ 13, MILOVIĆ 14, NIKČEVIĆ O. 10, NEDIĆ 4, BULAJIĆ 13, DRAŠKOVIĆ 2.