Panter slavio u Podgorici

Autor: Dušan Babić

Ekipa Pantera savladala je u gostima ekipu Sport Kids-a u okviru kadetske IDEA Lige mladih rezultatom 77:54 (19:9, 15:16, 21:19, 22:10).

Od samog početka gosti su nametnuli jak ritam da bi već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost sa kojom se i otišlo na jednominutnu pauzu (19:9).

Drugi kvartal je donio bolju igru ekipe iz Podgorice koja se trgla iz letargije i pokazala znake života, međutim to nije bilo dovoljno da se značajnijie primaknu Gostima iz grada pod Trebjesom. Na poluvremenu se otišlo sa plus devet za Panter (34:25).

kscgU izjednačenosti je protekao i treći period. Domaći su pokušavali da uhvate priključak, gosti su te nalete uspješno odbijali. Na kraju ovog preioda gosti su ipak uspjeli ponovo otići na dvocifrenu prednost (55:44).

Nikšićani su u poslednjem periodu dodali gas i stavili tačku na pitanje pobjednika savladavši domaćine rezultatom 77:54.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Milović sa 26 poena, pratili su ga Nikčević sa 14 i Bulajić sa 11 poena.

Juniori Pantera sjutra će u sali Elektro škole gostovati ekipi Mne Tima. Utakmica se igra od 12:30h.

BKM – Panter 54 – 77 (9:19, 16:15, 19:21, 10:22)