Mogren savladao ekipu ABC

Autor: Dušan Babić

Košarkaši Mogrena savladali su ekipu ABC-a u okviru šetog kola kadetske IDEA Lige mladih rezultatom 92:77.

Prvi period je donio prednost domaćih, koja nije bila prevelika (22:17).

sk logoU drugom periodu Budvani su nastavili da dobrom igrom povećavaju prednost. Međutim, ni ekipa ABC-a se nije predavala trudivši se da Mogren drži na prihvatljiv zaostatak koji je na poluvremenu iznosio minus osam (46:38).

Ekipa iz Budve je nastavila u istom ritmu stekavši sada i dvocifrenu prednost za na kraju trećeg kvartala plus 12 (67:55).

Gosti nisu uspjeli vratiti se u meč pa su domaćini uspjeli održati prednost sa kraja treće četvrtine, a pritom je i blago povećati za konačnih 92:77.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Božović sa fantastičnih 36 poena, pratio ga je Čović sa 17 poena.

Kod gostiju bolji od ostalih Vesković sa 24 i Dragojević sa 18 poena.

Kompletnu statistiku ćemo naknadno objaviti. Vaša Super Košarka!