Pobjede Darušafake i Anadolu Efesa

AUTOR: D.M.

Turski tomovi imali su večeras uspjeha. Darušafaka je trijumfovala u Kaunasu, dok je Anadolu Efes nakon dva produžetka bio bolji od Panatinaikosa.

Ekipa Dejvida Blata je do četvrtog trijumfa stigla protiv Žalgirisa zavaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu. Poene za trijumf gostiju postigao je Stoki Vilbekin sa linije penala 21 sekudnu prije kraja.

zvezda-darusafaka

Vilbekin i Adrijen Moerman su dali po 16 poena, a pratio ih je Bredli Vonamejker (14). Kod domaćina istakli su se Leo Vesterman (šest skokova, šest asistencija) i Paulijus Jankunas sa po 21 košem. Anadolu Efes je poslije velike borbe dobio Panatinaikos, a do ključne predosti domaćin je stigao u 48. minutu, kada je na semaforu stajalo nedostižnih 86:79.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Tomas Ertel (17) i Tajler Hanikat (15), a kod Grka bolji od ostalih bio je Kej Si Rivers (15).

Rezultati: Žalgiris – Darušafaka 80:83 (25:15, 11:10, 21:25, 24:22), Anadolu Efes – Panatinaikos 91:83 (16:20, 19:22, 18:11, 17:17, 7:7, 14:6).