EPCG blizu polufinala

autor: Jovan Kocev

Košarkaši EPCG u prvoj utakmici četvvrtfinala Biznis lige bili su bolji u Kokotima od Sosijete Ženeral banke, rezultatom 37:23.

EPCG je opravdala ulogu favorita, a u narednom meču protiv Societe Generale banke pokušaće da izbori plasman u polufinale, pošto se u nokaut fazi igra na dvije dobijene utakmice.

EPCG je odlično ušla u meč i na startu povela 5:0. Ipak, protivnik je uspio da uhvati priključak, ali u samoj završnici prve četvrtine Grbović je dao važne poene za 10:6.

epcg

U drugoj četvrtini odbrana EPCG je briljirala. Protivnik je postigao samo jedan poen, pa je nakon prvog poluvremena nikšićka ekipa vodila 16:7.

U nastavku EPCG je kontrolisala igru, Vukotić je briljirao u napadu, a i pored opuštanja u četvrtoj četvrtini zabilježen je ubjedljiv trijumf – 37:23.

Miljan Vukotić je postigao čak 19 poena, Đordan je ubacio šest, Grbović četiri, a po dva poena dali su Eraković, Prodanović, Vojičić i Brkuljan.