KSL: Studentski centar – Budućnost 64:69

autor: Jovan Kocev

Nakon 4. kola KSL samo jedna ekipa je ostala neporažena u cijeloj državi. Budućnost voli savladala je sinoć ekipu Studentskog centra na gostujućem terenu 69:64. Bio je ovo prvi poraz Studentskog centra na domaćem terenu ove sezone.

Vodili su izabranici Ljubiše Gojšine tokom većeg dijela meča, ali je na kraju presudila veća energija gostiju.

Fizički izdržljivija i spremnija je bila ekipa Budućnosti i to je odlučilo pobjednika.

Na kraju prvog poluvremena Studentski centar je vodio sa osam poena razlike (36:28). Odmah na početku drugog poluvremena igrači Budućnosti postižu dvije trojkee zaredom i prilaze na -2, a na kraju trećeg period bilo je plus jedan za “Studente”.

dzoker kadeti timska 2

Držali su domaći prednost sve do minut prije kraja utakmice, ali je nijesu uspjeli sačuvati.

Poslednji put domaći su vodili sa tri poena na minut do kraja, i pri tom vođstvu promašili četiri slobodna bacanja.

Budućnost je potom kaznila promašaje Studentskog centra trojkom, koju je pogodio Bakoč, a nakon toga su domaći opet promašili za vođstvo. Na 26 sekundi do kraja utakmice Studentski centar ponovo ne koristi napad da preokrene utakmicu, a tačku na i stavlja Radusinović, za konačnih 69:64 za jedinu neporaženu ekipu u šampionatu.

U drugom poluvremenu kapiten  domaćih Vlahović je zbog povrede igrao na svoju odgovornost.

Najbolji akter meča bio je Igor Drobnjak sa 21 poenom, pratili su ga Jovanović sa 18, i Vujović sa 17 poena.

Studentski centar: Brajovć 4, Marinović 12, Vlahović 9, Kojović 7, Vukićević 8, Jovanović 18, Janjušević 6.

Budućnost: Bakoč 7, Vujović 17, Radusinović 10, Žugić 2, Drobnjak 21, Brnović 4, Mićanović 8.