KSL: MNE team porazio Sutjesku

autor: Jovan Kocev

Košarkaši MNE team-a savladali su ekipu Sutjeske 65:61, u utakmici 4. kola KSL CG.

Prvo poluvrijeme nije bilo baš naročito igrački kvalitetno. Od starta utakmice igralo se koš za koš, dok se domaćin (Sutjeska) nije prvi put odvojio u trećoj četvrtini na plus deset (41:31).

Mne je potom smanjio na 41:36, kada trener Sutjeske traži tajm aut. Ponovo su bolji do kraja trećeg perioda bili igrači Zorana Marojevića, i vodili sa 48:39, ali od tada kreće serija poena gostiju.

Na pet minuta prije kraja utakmice, pri rezultatu 53:51, isključen je trener MNE team-a Darko Jevrić, kome su upisane dvije tehničke greške. U tom momeentu nastaje pauza od nekih pet, šest minuta, a gosti su utakmicu nastavili bez podrške stručnog štaba sa klupe.

sut mor kadeti 2016. slika za naaslovnu

Taj detalj nije pokolebao sastav, koji predvodi kapiten Nikola Tončić, pa je MNE napravio seriju pogodaka i poveo sa 55:62. Bila je to najveća prednost gostiju na utakmici, a domaći su nakon velikog vođstva iz trećeg perioda odjednom zastali. U poslednja dva i po minuta, kapiten gostiju je utakmicu vodio i posmatrao sa klupe, pošto je napravio pet ličnih grešaka.

Sutjeska je u poslednjem minutu prišla na 61:62, i imala napade za preokret, koje nije iskoristila. Na kraju su se gosti bolje snašli u skoku u odbrani i napadu, i slobodnim bacanjima Bojičića i Marojevića povisli na konačnih 61:65.

tonka

Nakon završetka derbija, treneri i igrači su se u fer i sportskom duhu, kako i dolikuje velikim rivalima pozdravili i razmijenili srdačne čestitke za sve što je urađeno na terenu.

Treba istaći i ponašanje publike, koja je bila za primjer kako se treba ponašati u ovakvim situacijama. Utakmica je završena bez sukoba protivnika i na terenu i van njega.

Najbolji akteri utakmice bili su kapiteni, i predvndnici ove generacije u svojim klubovima.

Vulević (Sutjeska) i Tončić (MNE) postigli su po 29 poena. U domaćem timu još je Drašković imao dvocifren broj poena (13), a kod MNE-a junak meča Marojević 21.

KK SUTJESKA – KK MNE TEAM 61:65 (15:13, 18:17, 17:19, 11:16)

SUDIJE: JANJUŠEVIĆ, VOJINOVIĆ, ORBOVIĆ.

SUTJESKA: ĐILAS, GLOMAZIĆ 2, KRIVOKAPIĆ 10, RAIČEVIĆ 1, VARAJIĆ, VULEVIĆ 29, MUGOŠA 3, DRAŠKOVIĆ 13, PERUĆICA, RADULOVIĆ, DAMJANOVIĆ 3.

MNE TEAM: MEDOJEVIĆ, MRDAK 8, ŠLJIVANČANIN 2, TONČIĆ 29, ŽUGIĆ, TOŠKOVIĆ 2, MAROJEVIĆ 21, KALEZIĆ, BUTOROVIĆ 2, JANJIĆ, MILOVIĆ, BOJIČIĆ 1.