Roling lako sa Jedinstvom

autor: Jovan Kocev

Košarkašice Rolinga, savladale su juče ekipu Jedinstva sa ubjedljivih 56:38 u Kadetskoj ligi, i tako održale velike šanse da se na kraju ligaškog dijela prvenstva plasiraju direktno na F4..

Već na startu su izabranice Jovane Maltez krenule silovito, i prvu četvrtinu dobile sa 17:5, i tako najavile gošćama šta ih očekuje u nastavku meča.

ROLIND

U drugom periodu domaće su rezultatski pale, pa su taj dio igre izgubile sa 10:12. Treća četvrtina ponovo je pritekla u znaku dobre igre Rolinga, pa se tu već moglo naslutiti ko će biti konačni pobjednik (21:13).

Nakon 30 minuta bilo je plus 18 u korist domaćih. Poslednaj četvrtina bila je izjednačena, pa je utakmica lagano privedena kraju.

Najefikasnije igračice utakmice bile su Rada Musić i Andrea Glomazić sa po 18 poena.

ROLING – JEDINSTVO 56:38 (17:5, 10:12, 21:13, 8:8)

SALA: SC “NIKŠIĆ”

SUDIJE: VOJINOVIĆ, KUVELJA, JOVANOVIĆ