JUL: Preokret i pobjeda MNE-a

autor: Jovan Kocev

Košarkaši MNE team-a, savladali su danas u sali OŠ “Mileva Lajović – Lalatović” ekipu Studentskog centra, u 5. kolu “Follow up” lige rezultatom 56:45.

Izabranici Darka Jevrića, upisali su drugu pobjedu u tri utakmice u ovom takmičenju, a danas je viđena lijepa košarka za oko i dinamična i borbena igra oba tima.

Prvu četvrtinu dobili su gosti sa 16:11, a drugu domaći identičnim rezultatom. Na poluvremenu je rezultat bio neriješen 27:27.

mne dzoker juniori 2016

U trećem kvartalu bolji su bili gosti za sedam poena, i sa tom prednošću ušli u poslednji period (16:9).

U poslednjih deset minuta, potpuni preokret. Gosti su vodili sa 36:43, i od tada postigli samo dva poena. Probudili su se strijelci kod ekipe iz Nikšića, za koju su Tončić, Vujadinović, Bojičić i Butorović “rešetali” koš protivničke ekipe.

Četvrta četvrtina završena je rezultatom 20:2 za domaći sastav, koji je na kraju potpuno zasluženo odnio pobjedu danas.

Danas je u sastavu Nikšićana bilo pet kadeta, koji će sjutra od 12.30 sati nastupati u derbiju 4. kola Kadetske lige protiv Sutjeske.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Tončić sa 25 poena.

KK MNE TEAM – KK STUDENTSKI CENTAR 56:45 (11:16, 16:11, 9:16, 20:2)

MNE TEAM: MRDAK, VUJOVIĆ 4, TONČIĆ 25, LALIĆ, BOJIČIĆ 9, TOŠKOVIĆ 2, SAVIĆ, VUJADINOVIĆ 8, BUTOROVIĆ 4, MILETIĆ 4, ČOLAKOVIĆ, BAKOČ.

STUDENTSKI CENTAR: ROVČANIN 17, VUJAČIĆ 5, DEDIĆ, VLAHOVIĆ 9, PLANINIĆ, VUKIĆEVIĆ, BULATOVIĆ, STANKOVIĆ 3, LJUMOVIĆ 2, MARINOVIĆ 4, VULETIĆ, MAŠANOVIĆ.