JSL: Prva pobjeda Sedmice (Video)

autor: Jovan Kocev

Košarkaši sedmice, savladali su sinoć ekipu Primorja u 5. kolu JSL rezultatom  80:52 (15:15; 22:14; 19:4; 24:14).

Gosti su samo prvih 15 minuta bili ravnopravani protivnici, dok se igralo kos za kosem. u drugom periodu Sedmica je agresivnom odbranom i lakim poenima povela i završila četvrtinu sa plus osam (22:14).

Pitanje pobjednika riješeno je nakon treće četvrtine, kada su izabranici Mila Mugoše povećali prednost za još +15 (19:4).

sedmica primorje

U domaćoj odnosno pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Žarić sa 27 poena, pratili su ga Krivokapič sa 14 i Gvozdenović sa 13 poena.

Kod gostiju su se istakli Lepetić sa 17, Prga sa 13 i Popović sa 11 poena.

KK SEDMICA – KK PRIMORJE 1945   80:52 (15:15; 22:14; 19:4; 24:14)

Utakmica se igrala u sali “T-mobile”, pred oko 30 gledalaca.

Sudije: Popović N., Lekić M. i Ćetković S. Delegat: Sekulović A.

KK SEDMICA: Marković 2, Nikčević, Popović V. 7, Žarić 27, Ćipranić 6, Roganović 2, Gvozdenović 13, Martinović 4, Krivokapić 14, Vujović, Radenović, Popović N. 5 poena.

KK PRIMORJE 1945:  Danilović 3, Obradović, Ducić 2, Čupić , Vujović, Popović 11, Prga 13, Lepetić 17, Dakić 2, Corsović 4 poena.