KUL: Podgorica savladala Junior

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Podgorice, u Kadetskoj utješnoj ligi, zabilježili su važnu pobjedu na gostujućem terenu.

Ekipa koja je poražena je Junior, ekipa koja se umalo domogla Super lige, međutim, u ovom takmičenju kao da nemaju ni malo motiva za dokazivanjem.

Konačan rezultat utakmice bio je 65:66.

Izabranici Milana Anđelića sa sedam poena prednosti završili su 1. četvrtinu. Nije se nakon toga moglo naslutiti da će njegovi momci bezvoljno prepuštati protivniku povratak u igru.

kscg_logo stari

Vladan Radović, motivisao je u nastavku svoje momke, i na poluvremenu imao čak pet poena prednosti ( druga četvrtina završila je sa 22:10 u korist Podgorice).

U trećoj četvrtini Junior je uspio na kraju smanjiti zaostatak, a u četvrtom periodu su takođe bili bolji, ali razliku su održali gosti.

Preostala dva perioda protekla su u egalu, pa je Podgorica uspjela zadržati prednost i na kraju slaviti.

Tri igrača Juniora, igraju na pozajmici u klubovima koji su se plasirali u Super ligu:

Boris Mugoša, Ivan Raičević (Sutjeska) i Đorđe Šljivančanin (MNE TEAM)

KK JUNIOR – KK PODGORICA 65:66 (19:12, 10:22, 17:14, 19:18)