Roling ubjedljiv protiv Mostara

autor: Jovan Kocev

Kadetska ekipa ŽKK “Roling” ostvarila je za vikend pobjedu u prijateljskom meču nad Mostarom, a krajnji rezultat bio je 63:38.

Početak utakmice nije bio tako dobar za obje ekipe, pogotovo za domaće, koje su postigle samo deset poena. Gošće su nakon prvog perioda zaostajale samo jedan poen.

roling mostar 1

Druga četvrtina dokaz je da su Nikšićanke izuzetno napredovale. Na odmor između poluvremena, izabranice Jovane Maltez otišle su sa 17 poena prednosti (31:14).

Već u trećem kvartalu, kao i obično šansu dobijaju i mlađe igračice, koje će u narednim godinama biti nosioci igre.

Velika razlika iz prvog dijela nije značajno umanjena, pa se na pauzu između poslednjeg i pretposlednjeg kvartala otišlo sa +13.

roling mostar 4

Samo su treću četvrtinu domaće izgubile (11:15), a u poslednjoj opet pokazale dominaciju (21:7).

Najefikasnije igračice ovog susreta bile su Mamić (Mostar) sa 18 i Radosavljević (Roling) sa 16 poena.

ŽKK ROLING – ŽKK MOSTAR 63:38 (10:9, 21:5, 11:15, 21:7)