JSL: Pobjeda Sutjeske u gostima

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Sutjeske, u sinoć odigranoj utakmici 4. kola JSL, savladali su u gostima Primorje 1945 rezultatom 85:80.

Vidno oslabljeni gosti, koji su lišeni pomoći kapitena Vukovića duže vrijeme, dobro su otvorili ovu utakmicu, za razliku od prethodnih, i na poluvremenu vodili sa 44:30.

U nastavku, Promorje se budi, i dobija treći kvartal sa 32:22, pa se u poslednju četvrtinu ulazi sa plus četiri za goste.

sutjeska lim juniori

Razliku su igrači Sutjeske blago povećali, a pad u igri osjetio se u poslednjim minutima, jer izabranici Miga Kovača igraju na dva fronta.

Pet igrača u pobjedničkom timu imali su dvocifren košgeterski učinak: Goranović 20, Bojić 23, Otašević 16, Mijušković 11, Đilas deset, a u ekipi Primorja odlićan je bio Popović sa 30,koga su pratili Vujović i Prga sa po 18 poena.

KK PRIMORJE 1945 – KK SUTJESKA 80:85 (17:19 13:25, 32:22, 18:19)

Primorje: Danilović 6, Obradović 3, Vujović 18, Popović 30, Prga 18, Lepetić 5.

Sutjeska: Nikolić 5, Goranović 20, Bojić 23, Otašević 16, Đilas 10, Mijušković 11.