PSL: Budućnost ubjedljiva u Nikšiću

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Budućnosti VOLI, savladali su u Nikšiću ekipu Sutjeske, u okviru 4. kola Pionirske super lige, rezultatom 91:65.

Početak utakmice nije slutio krajnji ishod, jer je Sutjeska nakon prve četvrtine vodila rezultatom 18:16.

Iako bez povrijeđenog Petra Pavlovića, momci u “plavom” smogli su snage da budu ravnopravni u prvom poluvremenu, ali su drugu četvrtinu izgubili sa 20:10, a ipak se po igri činilo da Nikšićani nijesu daleko da se u nastavku ponovo uključe u ravnopravnu borbu.

sut bud pioniri 16 slika 2

Nastavak igre ipak je pripao gostima, ali konačna razlika nije najbolji pokazatelj stanja na terenu. Podgoričani su treći kvartal dobili sa 26:19, a četvrti sa 29:18.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Milošević (Budućnost) sa 35 i Đurović (Sutjeska) sa 26 poena.

KK SUTJESKA – KK BUDUĆNOST VOLI 65:91 (18:16, 10:20, 19:26, 18:29)

Sudije: Janjušević, Vojinović, Popović.

KK SUTJESKA: PEROŠEVIĆ, ĐUROVIĆ 26, JOVOVIĆ, ĐOKOVIĆ, VUKOVIĆ 8, ĐURĐEVIĆ 2, MUŠIKIĆ 4, RADULOVIĆ, VUJOVIĆ 2, ŠLJIVANČANIN 2, NIKČEVIĆ, VARAJIĆ 21.

KK BUDUĆNOST: PATKOVIĆ 6, JOVANOVIĆ 4, ĐURETIĆ, MILOŠEVIĆ 35, RADETIĆ 2, KARADŽIĆ 9, RAKOČEVIĆ 2, RADUNOVIĆ, KOJIČIĆ, MARKOVIĆ 2, MARINOVIĆ 22, PEŠIĆ 9.