Sutjeska slavila u trileru

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Sutjeske zabilježili su deveti trijumf u ABA ligi, i održali šansu da izbore opstanak.

U SC “Nikšić” pala je večeras Budućnost VOLI, koja je do ovog susreta bila neporažena u prethodnih 15 mečeva.

Večaras su Nikšićani slavili nakon produžetka, a rezultat je na kraju bio 92:91 (19:21, 20:19, 26:23, 21:23, 6:5).

Najefikasniji igrači utakmice bili su Nemanja Vranješ sa 28 i Džulijus Dženkins sa 22 poena.

Utakmica je bila neizvjesna od samog početka, pa stoga i ne čudi što je pobjednik i večeras, kao i u duelu u Podgorici odlučen u produžetku.

sut bud aba liga 16 slika 1

Nijesu odustajali domaći, ni kada su gubili sedam poena razlike pri kraju četvrte četvrtine. Velika želja i odlučnost da se i dogodine igra regionalno takmičenje vodili su domaće do velike pobjede.

Na tih četiri minuta do kraja mnogi su pomislili da je večeras priča završena, ali to nije uticalo na momke u “bijelom”. Spasojević je trojkom smanjio na 74:78, a Korać učinio istu stvar pri rezultatu 74:79.

Na minut i po do kraja Sutjeska je imala zaostatak minus pet (77:82). Ponovo smo gledali dramatičnu završnicu, a ovog puta su Spasojević i Vranješ bili glavni aduti Igora Jovovića pri samom kraju.

Rezultat je nakon 40 minuta bio 86:86.

U produžetku smo vidjeli veliku borbu, jake odbrane, malo poena.

Na kraju, Sutjeska slavi sa 92:91. Džulijus Dženkins je promašio dva slobodna bacanja za goste pri rezultatu 90:91, a u pobjedničkom timu, nešto kasnije, Radosavu Spasojeviću nije zadrhtala ruka, a poslednjih devet sekundi gosti odigravaju brzopleto i neorganizovano, pa je pobjeda zasluženo otišla domaćinima.

U poslednjem, 26. kolu Sutjeska gostuje Zadru, dok će Budućnost VOLI dočekati Cibonu.