KSL: Sutjeska sigurna protiv Mornara

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Sutjeske, savladali su danas Mornara u 3. kolu KSL u Ekonomskoj školi (Nikšić), rezultatom 63:47.

Dobro su gosti otvorili utakmicu, vodili sa 12:7, ali tada kreće serija dobrih poteza ekipe, koju sa klupe predvodi Zoran Marojević.  Vrlo brzo su domaći prestigli vođstvo gostiju, prije svega agresivnom odbranom po cijelom terenu, i odličnim završecima u kontranapadima, koje su Barani loše branili.

Viđeno je i atraktivno zakucavanje Dušana Krivokapića kada je rezultat još uvijek bio u korist Mornara (9:12).

sut mor kadeti 2016. slika 2

Do kraja prve četvrtine gosti nijesu psotigli ni jedan poen, a domaću si stigli do preokreta, serijom 7:0, pa je tako rpvi period završen sa 14:12 u korist Sutjeske.

Momci u bijelim dresovima, do poluvremena su već imali dvocifrenu prednost, a u jednom trenutku serija postignutih koševa je bila 23:2, pa su na odmor Nikšićani otišli sa plus 16 (39:23).

Na početku treće četvrtine gosti se bude, prave seriju 6:0, pa tako prilaze na -10 (39:29), a trener domaćih odmah reaguje tajm-autom.

Dugo je u tom dijelu igre razlika bila plus deset za Sutjesku. Na kraju treće četvrtine blago je povećana prednost, pa se u poslednji period ušlo sa “koliko-toliko”, reklo bi se, po igri, sigurnih 13 poena prednosti.

Domaćin, kada se sabere ukupni rezultat po četvrtinama, nije izgubio ni jedan period igre.

Ni u četvrtoj dionici niej viđeno mnogo poena, ali je Sutjeska mirno privela utakmicu kraju, a konačna razlika je bila plus 16, što je možda i dovoljno, pred njihov revanš u drugom krugu u Baru.

sut mor kadeti 2016. slika za naaslovnu

Gosti su mogli domaćinu parirati visinom, ali jednostavno nijesu imali rešenje za presing Sutjeske, koja je godinama na okupu, i taktički vrlo zrela i odgovorna ekipa.

Konačan rezultat bio je 63:47.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Dušan Krivokapić sa 24 poena. Njega je uspješno pratio kapiten Vulević sa 16 poena.

U poraženom timu Šuša je postigao 15, a Pešić 12 poena.

KK SUTJESKA – KK MORNAR 63:47 (14:12, 25:9, 12:11, 16:13)

Sudije: Janjušević, Vojinović, Popović.

SUTJESKA: ĐILAS 2, GLOMAZIĆ, KRIVOKAPIĆ 24, BOŠKOVIĆ, VUKOVIĆ, DRAŠKOVIĆ 4, VULEVIĆ 16, RAIČEVIĆ 7, MUGOŠA 1, PERUĆICA 4, RADULOVIĆ 5, DAMJANOVIĆ.

MORNAR: ŠUŠA , LABOVIĆ B., SUSTER, KARAMANGA 1, LABOVIĆ  L., PEŠIĆ 12, ŠUŠIĆ, KRUTA, MARČIĆ 2, MARLJUKIĆ 9, ŽIVANOVIĆ, CENOVIĆ 4.