Pobjeda Studentskog centra u Nikšiću (Video)

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Studentskog centra, savladali su u Nikšiću (sala Ekonomske škole) ekipu MNE-team-a rezultatom 72:71, nakon produžetka.

Odavno nije viđena ovako neizvjesna i borbena igra obje ekipe, a na kraju su gosti imali više strpljenja i izašli kao pobjednici.

MNE DZOKER

Igralo se agresivno sa obje strane od početka utakmice. Prva četvrtina je riješena trojkom Brajovića za vođstvo gostiju na kraju iste (15:16).

U drugom periodu bolja igra Nikšićana, koji na odmor odlaze sa plus pet, poenima Milovića uz zvuk sirene (32:27).

U trećem kvartalu budi se i kapiten domaćih Tončić. Nakon tog dijela igre, rezultat na semaforu je 48:41 za Mne team ( ponovo se desio pogodak u poslednjim sekundama perioda).

U poslednjoj četvrtini viđena je drama, kakva se malo gdje pamti, i uzbuđenja su bila znatno veća nego u ostalim četvrtinama. Domaći su konstantno vodili, sve do poslednjih sekundi utakmice, kada je iz ćoška Baletić pogodio trojku za 61:61. Prethodno je Vuk Milović pogodio nevjerovatno iz skok šuta odbijenu loptu od table za +3 domaćih.

Nakon trojke Baletića, Tošković je pokušao vratiti pogotkom za tri, međutim promašio, lopta je potom stigla do Vlahovića, koji umalo, baš kao i u prvom duelu u Podgorici, pogađa trojku od table u finišu 4/4 utakmice.

Produžetak, kakav se malo kada pamti. Igralo se koš za koš, a glavni akteri su bili najbolji strijelci, Tončić i Vlahović.

MNE DTZOKER 2

Jedina razlika ovih timova u ovih pet minuta igre jeste ta što su kapitenu gostiju podršku u napadu poenima pružili Brajović i Jovanović, dok je kapiten domaćih sam postigao svih deset poena.

Nikola Tončić je u prvom poluvremenu postigao samo dva poena, ali je u nastavku bio potpuno razigran. Kapiten MNE team-a u produžetku je pogodio dva puta za dva poena, tri slobodna bacanja i nevjerovatnu trojku sa devet metara od table, kojom je umalo riješio utakmicu.

Gosti su tokom cijelog meča pogodili nevjerovatnih 12 trojki, a u dodatnih 300 sekundi čak tri vezane.

Seriju je počeo Stefan Vlahović, a nastavili su Aleksa Jovanović i meč viner Aleksa Brajović.

U poslednjih minut i po pogođene su tri poslednje trojke. Prvo je Vlahović pogodio preko ruke za izjednačenje (66:66), a potom Tončić slobodnim bacanjima povećao na 68:66, da bi prvo vođstvo “Studenata” u drugom poluvremenu (68:69) obezbijedio Jovanović.

mrle s dzokerom

Nakon tog napada Tončić uz zvuk sirene pogađa iz gotovo nemoguće pozicije, iz napada koji nije slutio na dobro, od table. Tada su domaći poslednji put vodili, bilo je 71:69. Puleni Darka Jevrića nijesu potom uspjeli odbraniti napad gostiju, kojima je preciznim šutem za tri poena iz ugla, baš kao i na kraju 1. četvrtine presudio Brajović.

Ostalo je Nikšićanima tri sekunde za poslednji napad na utakmici, međutim nijesu uspjeli napraviti pobjedničku akciju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Stefan Vlahović (Studentski centar) sa 29 postignutih poena.

U poraženom timu, najbolji je bio Nikola Tončić sa 26 poena.

KK MNE  TEAM – KK STUDENTSKI CENTAR 71:72 (15:16, 17:11, 16:14, 13:20, 10:11)

Sudije: Janjušević, Vojinović, Popović.

MNE TEAM: Medojević, Mrdak 7, Šljivančanin, Tončić 26, Žugić, Tošković 7, Marojević 10, Kalezić, Butorović 3, Janjić, Milović 11, Bojičić 7.

STUDENTSKI CENTAR: Baletić 8, Ranković, Marović, Brajović 9, Kojović 2, Janjušević 5, Jovanović 17, Vlahović 29, Bulatović, Vučelić, Vukićević, Marinović 2.