JSL: Budućnost VOLI slavila u Pljevljima (Video)

autor: Dušan Babić

Košarkaši Budućnosti VOLI savladali su ekipu Pljevalja u okviru 4. Kola Juniorske superlige rezultatom 84:77 (13:19, 30:17, 21:19, 20:22).

Domaći su odlično otvorili utakmicu, odigrali vrlo borbeno u prvoj četvrtini i na kraju iste otišli sa prednošću 19:13.

Uslijedilo je buđenje gostiju, koji su predvođeni Čarapićem došli do preokreta za rezultat 43:36 na poluvremenu.

Da košarkaši Pljevalja neće lako predati pobjedu favorizovanom protivniku, bilo je jasno i na početku drugog poluvremena. Domaći su igrali hrabro i agresivno u odbrani, ali bez snage da priđu protivniku na manju razliku. Na kraju treće četvrtine bilo je 64:55 za Podgoričane.

U poslednjoj dionici pokušali su Pljevljaci doći do neizvjesne završnice, ali gosti su bili pribrani u odlučujućim trenucima, i zasluženo na kraju slavili sa 84:77.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Čarapić sa 22 poena, Slavković i Brnović su dodali po 14, dok je Nikčević bio strijelac 12 poena.

Kod borbenih Pljevljaka Džogazović je bio najbolji sa 18 poena, pratili su ga Tomanović sa 15, i Radenović i Čolović sa 14 poena. Dvocifren je bio i Kovačević sa 12 poena.

U narednom kolu, Budućnost će dočekati Orion, dok će se u derbiju sjevera u Beranama sastati Lim i Pljevlja.

KK PLJEVLJA – KK BUDUĆNOST VOLI 77:84 (13:19, 30:17, 21:19, 20:22).

SC “Ada”. Gledalaca oko 150. Sudije: Raičević, Gušmirović (Bijelo Polje), Bajrović (Pljevlja)

Pljevlja: Tabaš 4, Grbović,Sokić, An. Radenović 14, Delić, Džogazović 18, Čolović 14, Tomanović 15, Ćosović, Medojević, A. Radenović, Kovačević 12.

Budućnost: Drobnjak, Mićanović, Bakoč, N. Vujović 9, Čarapić 22, Kaluđerović 4, Slavković 14, M. Vujović 9, Brnović 14, Radusinović, Nikčević 12.