JSL: ZAVRŠENO 3. KOLO

AUTOR: JOVAN KOCEV

Odigrano je 3. kolo Super lige za juniore.

Dvije ekipe ne znaju za poraz (Buducnost i Orion), dok je Sedmica jedina ekipa koja jos nije osjetila slast pobjede.

Budućnost je sa sačuvala svoj teren i savladala ekipu Lima 83:65. Domaćin je poslije furiozne prve četvrtine (29:14) rutinski priveo utakmicu kraju, gjde su se najviše istakli Brnović sa 23, Slavković 14 i Čarapić sa deset poena.

Kod gostiju standardno dobri Jašović sa 19 i Dabetić sa 13 poena, pridružili su im se Šaković sa 15 i Huremović sa 12 poena.

Orion je održao korak neporaženosti sa Budućnošću, i savladao ekipu Sutjeske u Nikšiću. Orion je imao konstantno vođstvo, ali domaćin se nije predavao do kraja.

Kod gostiju su se istakli Kostić sa 20 i Stanišić sa 18 poena, a kod domacina bolji od ostalih bili su Goranović sa 20, Mijušković sa 12 i Bojić sa deset.

sedmica pv juniori 2015 2016 slika 2

Pljevlja su uzela dva važna boda, na gostovanju protiv Sedmice, koja treći put gubi u neizvjesnoj zavrsnici. Pljevljaci su morali da strahuju do samog kraja, jer poslednjih pet minuta nisu postigli koš.

Kod pobjednika istakli su se Tabaš sa 16, Džogazović i Ćosović sa 12 i Tomanović sa deset poena.

U domaćoj ekipi standardno dobri bili su Popović sa 16 i Gvozdenović sa 15 poena, koji ovog puta nisu imali pomoć od Žarića.

Još jedna pobjeda gostiju u ovom kolu. Play Off je trijumfovao u Igalu nad ekipom Primorja 1945 sa 64:74. Gosti su imali inicijativu od samog starta. Iako su došli sa malim brojem igrača, uspjeli su da savladaju domaćina relativno lako.

Kod pobjednika najraspoloženi su bili: Kljajić 20, Božović 17, Boljević 12 i Bogojević 11 poena.

Kod domacina su se istakli Obradović sa 17 i Dakić sa 16 poena. Poslije tri kola jedno je sigurno da je razlika između timova mala.