KSL: ZAVRŠENO 2. KOLO

autor: Jovan Kocev

Uveliko se zahuktala Kadetska super liga, a ono najvažnije, tek slijedi. Proteklog vikenda, završeno je 2. kolo, u kojem su favoriti, ponovo bili uspješni.

Derbi kola igrao se u Podgorici, i bilo je zaista napeto i neizvjesno do samog kraja. Studentski centar je savladao Sutjesku, koja je imala prednost u većem dijelu utakmice.

Drugo kolo otvorili su u četvrtak Ibar i Budućnost, koja se u ovom susretu neočekivano pomučila.

Pobjeda i nije dolazila u pitanje, ali način na koji su “plavi” igrali, sigurno će se teško ponoviti protiv slabijih rivala.

U ekipi iz Rožaja, sigurno je jedno. Cikotić i Bralić od početka sezone prave probleme svim ekipama, bilo na gostujućem, bilo na domaćem terenu.

U Pljevljima se igrala utakmica između istoimenog tima i MNE-a iz Nikšića. MNE team bio je bolji za 43 poena u ovom meču.

kscg_logo stari

Trenutni lider na tabeli, ekipa iz grada pod Trebjesom, sa koš razlikom plus 63 odigrao je vrlo zrelo i odgovorno.

Kod Nikšićana, standardno najbolji bio je Tončić, a u stopu su ga pratili Mrdak, Milović, Bojičić i Marojević.

Pljevljima je ovo bio treći poraz na domačem terenu.

I za kraj ovog kola, priča o još jednom derbiju.

Ovog puta je u pitanju prvi susret ove sezone između Mornara i Primorja 1945.

Duel u Baru po očekivanju je opravdao epitet derbija. Prvo poluvrijeme ove utakmice bilo je po brojkama veoma siromašno (obje ekipe zajedno su postigle manje od 50 poena), rezultat je bio 23:21.

Domaći su se u nastavku probudili, i u trećoj četvrtini povećali za još +13. Poslednji period je, kao i prva dva protekao u neizvjesnosti, međutim, gosti nijesu uspjeli ni da umanje minus iz prethodnih četvrtina. Konačan rezultat je bio 58:45, i Mornar je upisao prvu pobjedu u Super ligi.

Mornar: Šuša 16, Labović B. 10, Kovačević 3, Pešić 15, Šušić 6, Marljukić 4, Labović L. 4.

Primorje 1945: Obradović 5, Ćurić 7, Ćupić 9, Vukojević 14, Cvjetičanin 1, Konjević 6, Branković 3.

U narednom kolu sastaju se: Budućnost VOLI – Pljevlja, MNE – Studentski centar, Sutjeska – Mornar, Primorje 1945 – Ibar.