Panterima pripao gradski derbi

autor: Jovan Kocev

U prvom ovosezonskom gradskom derbiju za pionire, u nedjelju su se sastali Panter i Sutjeska.

Ekipa Borisa Nikolića, do ovog susreta je bila neporažena, dok su Panteri imali skor 5-3.

Pobjedu je odnijela ekipa Tomislava Jovovića, a rezultat je na kraju bio 68:57.

Najefikasniji igrač ovog sesreta bio je Petar Višnjić sa 34 poena.

Tok utakmice bio je jako zanimljv. Panteri su poveli već na početku, i na kraju prve četvrtine, koja je možda i odlučila pobjednika, vodili sa 22:12.

panteri pioniri sezona 2015 2016 drugo i trece godiste

U drugoj dionici, Sutjeska je zaigrala bolje, pa je taj period igre riješila u svoju korist sa 13:9. Na poluvremenu je bilo 31:25 u korist domaćih. U ovom periodu povrijedio se jedan od ključnih igrača gostiju, Petar Pavlović, koji je u 12. minutu izvrnuo skočni zglob, i nije mogao nastaviti utakmicu.

Panteri su u drugom poluvremenu ponovo zaigrali po receptu iz 1. četvrtine, i povratili razliku koju su stekli u tom dijelu igre.

U ekipi Sutjeske, u sastavu nije bilo Radoša Vukovića (zbog upale pluća).

Treća i četvrta četvrtina završene su rezultatima 16:13 i 21:19 u korist “plavih”.

Pored Petra Višnjića, u timu Pantera istakao se kapiten, Aleksa Bulajić, koji je postigao 20 poena.

U ekipi Sutjeske najbolji su bili Ilija Varajić i Maksim Vujović, obojica sa po 15 poena.

KK PANTER – KK SUTJESKA 68:57 (22:12, 9:13, 16:13, 21:19)

Sudije: Janjušević, Vojinović, Kuvelja.

KK PANTER: Daković, Gutović 2, Čučković D., Pješčić 4, Višnjić 34, Bulajić 20, Vujadinović 8, Milović, Čučković L., Vukićević, Kilibarda, Perišić, Jovović, Nikolić.

KK SUTJESKA: Šljivančanin, Varajić 15, Pavlović 8, Đoković, Đurović 12, Radulović, Mušikić 4, Radulović L. 3, Vujović 15, Musić, Marojević, Đurđevac.