Orion porazio Sutjesku u Nikšiću

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Oriona, savladali su u 3. kolu Juniorske super lige ekipu Sutjeske u Nikšiću, rezultatom 68:74 (16:20, 15:15, 15:15, 22:24).

Izabranici Miloša Kovača, nijesu primjenili recept za rezultat u prvoj četvrtini iz B lige (u kojoj obično prvi period odigraju kvalitetnije od ostalih), i do poluvremena postigli samo 31 poen.

IMG_20160206_155723  bojic sutjeska b liga

Gosti iz Budve, koji su bez poraza u ovom dijelu takmičenja, na poluvremenu su vodili sa četiri poena razlike, a tu prednost za nijansu su povećali u drugom dijelu igre.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kostić sa 20 poena, a pratio ga je Stanišić sa 18.

U ekipi Sutjeske izdvojili su se Goranović sa 20, Mijušković sa 12 i Bojić sa deset poena.

KK SUTJESKA – KK ORION 68:74 (16:20, 15:15, 15:15, 22:24)

Sutjeska: Lalović, Nikolić 2, Goranović 20, Mrkić 6, Vulević 9, Đuričić, Bojić 10, Krnjević, Krivokapić, Otašević 3, Đilas 6, Mijušković 12.

Orion: Stanišić 18, Lučić 8, Danilović 8, Jevtović 2, Milinić 6, Ivović , Đukić , Bazović 8, Ivančević 3, Kostić 20, Simun 1.