JUL: Slavija bolja od Podgorice

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Slavije, savladali su u utakmici 2. kola “Follow up” juniorske lige ekipu Podgorice, na gostujućem parketu sa 72:56.

Ekipa Slavije je bolje otvorila utakmicu i stekla prednost od 11 poena u prvoj četvrtini.

Drugi period igre protekao je u znaku domaćina, koji je na poluvremenu imao izjednačen rezultat, a prilično raspoloženi u napadu u tom dijelu igre bili su izabranici Vladana Radovića (postigli čak 29 poena).

kscg_logo stari

Treća četvrtina bila je manje zanimljiva, ali neizvjesnost je bila prisutna tokom svih deset minuta, rezultat je na kraju tog perioda bio 12:12.

Gosti se u poslednjem kvartalu preko raspoloženih Prelevića, Pavićevića i Petrušića ponovo rezultatski odvajaju i rutinski završavaju meč u svoju korist.

KK PODGORICA – KK SLAVIJA 56:72 (6:17, 29:18, 12:12, 9:25)

KK PODGORICA: Pozojević 12, Cerović 9, Đorđević 1, Vojinović 5, Ćetković 5, Vukadinović 2, Mijatović P. 2, Šćepanović 2, Stanišić 4, Pustahija 2, Mijatović O. 6, Škara 6

KK SLAVIJA: Sukić 4, Petrušić 14, Damjanović, Popović Vuk 6, Konjević 6, Popović Vlado, Bulatović S., Radošević, Pavićević 17, Prelević 23, Bulatović R 2.