Juniori Anagastuma slavili

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Anagastuma, u drugom kolu juniorske “FOLLOW UP” lige, savladali su juče ekipu Studentskog centra sa 68:64.

U sali OŠ “Luka Simonović” viđena je nevjerovatna borba, u kojoj su domaćini, ipak na kraju izašli kao pobjednici.

Najefikasniji igrač meča bio je Milovan Tomić sa 18 poena.

Veoma neizvjesna i skoro svih 40 minuta izjednačena utakmica nije odavno viđena u “Follow up” takmičenju.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, čak i rezultati na kraju četvrtina (21:21, 16:16).

U Trećoj četvrtini gosti su se odvojili na +5, ali su pali u završnici utakmice, kada su momci Bojana Nikolića pokazali karakter, ponajviše zahvaljujući Milovanu tomiću, koji se probudio u finišu utakmice i svom timu donio pobjedu.

Tomića je u stopu pratio Vukašin Krunić, koji je postigao 14 poena (tri trojke). Kod gostiju se istakao Stefan Vlahović sa 12 poena.

KK ANAGASTUM – KK STUDENTSKI CENTAR 68:64 (21:21, 16:16, 11:16, 20:11)

Sudije: Vojinović, Pantović, Kuvelja.

KK ANAGASTUM: Tomić 18, Milić 12, Zečević 3, Glomazić, Perović 8, Krunić 14, Ječmenica 2, Mušikić 4, Lacman, Ruljić, Redžić 7.

KK STUDENTSKI CENTAR: Rovčanin 9, Vujačić, Dedić, Vlahović P. 10, Stanković 4, Medojević 3, Vlahović S. 12, Ljumović 8, Stojanović 2, Vuletić 8, Jovanović 8.