Gorštak ponovo slavio u Nikšiću

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Gorštaka, po drugi put su u B ligi trijumfovali u Nikšiću nad ekipom Sutjeske.

Ovog puta Kolašinci su bili bolji u 12. kolu, a rezultat glasi 62:87 (22:20, 11:19, 16:22, 13:26).

Izabranici Miloša Kovača, dobro su otvorili utakmicu, i nakon prve četvrtine imali minimalnu prednost (22:20).

U drugom periodu mladi (većinom juniorski dio sastava) tim iz Nikšića zbog loše organizacije i brzopletosti postiže samo 11 poena, pa na poluvremenu vode gosti sa 39:33.

Bez povrijeđenog Nikole Vukovića (u pitanju je koljeno), Sutjeska i u Juniorskoj super ligi, a i seniorskom takmičenju ne može na adekvatan način da se suprotstavi rivalima.

U drugom poluvremenu, ekipa Gorštaka dominira. Zahvaljujući sjajnima Živkoviću, Vujisiću i Miranoviću, Kolašinci se odvajaju na kraju treće četvrtine na +12.

Poslednji kvartal nije donio ništa bolje domaćinima (opet postigli mali broj poena), pa jeprednost porasla za još 13 poena u korist gostiju, pa je Gorštak slavio sa ubjedljivih 25 poena razlike.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Živković sa 23 i Vujisić sa 18 poena (obojica iz Gorštaka), dok su Popović ( svi iz ekipe Sutjeska II), Bojić i Goranović postigli 13, odnosno po 11 poena.

U 13. kolu Sutjeska II gostuje Zeti, dok će Gorštak dočekati Primorja 1945.