Anagastum savladao Juniora

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Anagastuma, savladali su u 2. kolu “Follw up” kadetske lige, ekipu Jnuiora, na svom terenu, rezultatom 58:51.

Utakmica je obilovala lijepim potezima i dinamičnošću, što se nije moglo očekivati na samom početku.

Prvu četvrtinu dobili su gosti (koji su inače bili drugi u grupi 2, iza Budućnosti i igrali za popunu baraža), zahvaljujući Šljivančaninu, koji je u tom periodu postigao šest poena.

U drugom periodu, budi se uspavani domaćin. Anagastum su u igru vratili Višnjić i Dedović, i tako svom timu obezbijedili minimalnu prednost na poluvremenu (26:25).

U drugom poluvremenu izabranici Nemanje Grabovice nastavili su dobru igru iz 2. četvrtine, a šut za tri poena bio je zaštitni znak Anagastuma.

Gosti su slabo otvorili nasatavak susreta, na momente djelovali vrlo nezainteresovano, pa su u 3/4 postigli samo devet poena, od kojih kapiten Mugoša četiri.

U poslednjem kvartalu domaći su ušli sa prednošću od +12 i sačuvali vođstvo do kraja.

Bilo je u pojedinim momentima opuštanja, što su Podgoričani iskoristili, i smanjili razliku na pet poena.

dedas

Najefikasniji igrač susreta bio je Andrija Dedović sa 29 poena, pratio ga je Petar Višnjić sa 16.

Kod poraženih, jedini vrijedan pomena je Đorđe Šljivančanin, koji je postigao 13 poena.

U narednom kolu Anagastum gostuje Studentskom centru, a Junior dočekuje Podgoricu.