Budućnost sigurna protiv Lima

autor: Dušan Babić

Košarkaši Budućnosti  VOLI, savladali su Lim iz Berana u 3. kolu Juniorske super lige u “Kući košarke”, rezultatom 83:65 (29:14, 19:20, 12:11, 23:20).

Domaćin je furiozno krenuo, napravivši seriju 9:0, nakon četiri minuta igre,pa je  trener Lima zatražio tajm – aut.

Nakon istog, Beranci su se konsolidovali, povezali nekoliko osmišljenih napada, međutim to nije bilo dovoljno za rezultatski egal (13:6 nakon pet minuta igre).

Ponovo je uslijedila serija poena Podgoričana, koji su iz agresivne odbrane u poslednjih pet minuta prvog perioda postigli puno lakih koševa, i na odmor između četvrtina otišli sa ubjedljivih 29:14.

U drugom periodu, nešto drugačije stanje na terenu. Beranci su zbili redove, odigrali kvalitetno u odbrani, i uz pomoć raspoloženog Šakovića u napadu, zadavali dosta problema “plavima”.

Na odmor se otišlo sa 48:34 za Budućnost.

bud lim juniori 2015 2016

Treća četvrtina gotovo i da nije vrijedna pomena. Griješili su prilično i jedni i drugi, pa je u tom periodu viđeno najmanje poena (12:11).

Početkom poslednje četvrtine, borbeni Beranci su uspjeli prići domaćinima na “minus 9” (60:51), ali to je bilo sve što su uspjeli.

Serijom poena, Budućnost odlazi na nedostižnu razliku, koju je rutinski održavala do kraja, za konačnih 83:65.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Brnović sa 17 poena, pratili su ga Slavković sa 14 i Čarapić sa 13.

Kod gostiju odličan je bio Šaković sa 19 poena, Huremović je dodao 14, Jašović 13, a Dabetić 12.

U narednom kolu, Budućnost će gostovati u Pljevljima istoimenoj ekipi, dok će Beranci ponovo gostovati u Podgorici, ovog puta ekipi Plej-ofa.

Sudije:Radinović K., Grujić M., Srdanović T.

KK BUDUĆNOST VOLI – KK LIM 83:65 (29:14, 19:20, 12:11, 23:20)

KK Budućnost Voli: Drobnjak, Mićanović 7, Bakoč, Vujović N. 8, Žugić, Kaluđerović 8, Slavković 14, Vujović M., Čarapić 13, Brnović 17, Radusinović 6, Nikčević 10.

KK Lim: Jašović 13, Dabetić 12, Joksimović M., Šaković 19, Joksimović J., Lekić, Huremović 14, Vojinović 5, Arsović 2, Vesković.