Studentski centar preokretom do pobjede

autor: Jovan Kocev

Studentski centar savladao je danas Sutjesku, u 3. kolu Kadetske super lige CG rezultatom 66:58.

Sutjeska je odličnom igrom danas mučila domaćina, koji u prvom poluvremenu nije blistao.

Nakon prve dvije četvrtine, Nikšićani su imali prednost od 12 poena. U nevjerovatnoj utakmici, punoj preokreta i neizvjesnosti, domaći su sačuvali svoj teren, koji je za sad neosvojiva tvrđava.

Serijom 17:2 ekipa “Studenata” je prestigla vođstvo gostiju na početku drugog poluvremena, ali je ekipa Zorana Marojevića ponovo povela na kraju treće četvrtine (imala je Sutjeska tada +6).

Vodili su Nikšićani do pred sam kraj utakmice. Na četiri i po minuta do kraja utakmice prednost gostiju je bila +5 (56:51), ali su se tada puleni Ljubiše Gojšine probudili iz sna.

Ponovo Sutjeska zastaje, kao i na početku trećeg kvartala, i od tada su do kraja utakmice postigli samo dva poena, naspram 15 ekipe Studentskog centra.

U narednom, 3. kolu Sutjeska će dočekati Mornar, dok će Studentski centar gostovati MNE-team-u.

KK STUDENTSKI CENTAR – KK SUTJESKA 66:58

KK STUDENTSKI CENTAR: Vlahović 16, Marinović 10, Jovanović 22, Kojović 6, Janjušević 3, Baletić 3, Brajović 4, Ranković 2.

KK SUTJESKA:  Krivokapić 10, Draškovic 4, Varajić 4, Vulević 21, Raičević 2, Mugoša 7, Perućica 4, Radulović 6.