Partizan drugi finalista Kupa Koraća

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Partizana iznenadili su Crvenu zvezdu večeras u polufinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 68:60.

Ista razlika je bila i na poluvremenu kada je rezultat na semaforu bio 33:25.

“Crno-bijeli” su sjajnom igrom od 1. do 40. minuta potpuno zasluženo izbacili favorizovanog rivala, učesnika TOP 16 faze Evrolige.

Partizan je sjajnim ofanzivnim skokovima dolazio do prednosti.

U borbi za “Žućkovu Levicu” nakon dvije godine dominacije “crveno-bijelih” imaćemo novog pobjednika, Partizana ili ekipu Mega Leksa.

Najzaslužniji za pobjedu “crno-bijelih” bio je Kevin Džons sa 19 poena i osam skokova.

Kod Zvezde, Tarens Kinsi je ubacio 22 poena.

Crvena Zvezda je na početku meča vodila, ali od rezultata 13:8 se nije snalazila. Partizan je napravio veliku seriju, pa je rezultat na semaforu u jednom trenutku iznosio 13:26.

Dvocifrena prednost u korist Partizana je bila u većini utakmice, koju je Zvezda povremeno uspjevala spustiti, na kraju druge četvrtine i na kraju meča, ali ništa ozbiljnije nije uspjela uraditi.

Kvinsi Miler večeras nije bio na svom nivou,odigrao je dosta lošu utakmicu, čak je promašio i “otvoreno” zakucavanje.

Partizana sjutra od 21 sat u borbi za “Žućkovu Levicu” očekuje prošlogodišnji finalista, Mega Leksa, za koju nastupaju dva Crnogorca (Nikola Ivanović i Danilo Nikolić).