Mladost bolja od MNE-team-a

autor: Jovan Kocev

Košarkaši MLADOSTI 2014 ubljedljivo su trijumfovali u 2. kolu Juniorske “Follow up” lige nad MNE-team-om rezultatom 61:41.

Nikšićani su dobro počeli utakmicu, i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 14:12.

U drugom kvartalu domaćin preuzima kontrolu nad utakmicom, gosti se slabo snalaze pa se na odmor otišlo sa +15 za Mladost (druga četvrtina 27:10 u korist Podgoričana).

U nastavku susreta, mali broj poena obje ekipe.

Treću četvrtinu dobija domaća ekipa sa 10:9, dok se u 4/4 pobjeda samo potvrdila, a razlika uvećala.

Najefikasniji igrač na ovom susretu bio je Mijajlović iz pobjedničkog tima sa 16 poena, pratio ga je Durković sa 14.

U ekipi MNE-a nije bilo Milovića (povreda) i Tončića zbog prehlade.

MLADOST 2014 – MNE TEAM 61:41 (12:14, 27:10, 10:9, 12:8)

Mladost: Tiganj, Betić 5, Spaić 4, Mašulović 10, Mijajlović 16, Škrijelj, Ivanović 2, Durković 14, Papić 8, Rašović 2, Minić.

MNE-TEAM: Tošković 3, Mrdak 6, Vujović 7, Bakoč, Lalić 1, Marojević 4, Savić 4, Vujadinović 11, Butorović 1, Miletić 2, Čolaković, Bojičić 2.