Crnogorke poražene od Italije

autor: Jovan Kocev

Košarkašice Crne Gore su u 3. kolu Kvalifikacija za EP 2017 poražene od Italije rezultatom 57:56 u gostima.

“Crvene” su večeras mogle osigurati vizu za Češku.

Silovito su počele Italijanke, serijom 10:2, ali su do kraja prve četvrtine Crnogorke uspjele da smanje zaostatak na pet poena (14:9).

Druga četvrtina donosi zanimljiviju i bolju igru, napad naših djevojaka funkcionisao je mnogo bolje, ali Italijanke čuvaju razliku, pa je na kraju prvog dijela utakmice rezultat 29:24.

Krajem treće četvrtine izabranice Momira Milatovića su prešle u vođstvo, koje je na kraju tog dijela igre iznosilo +4 (40:44). Crnogorke su vodile tokom cijele poslednje četvrtine, a kada je semafor na minut i dvadeset sekundi prije kraja nakon pogođenih bacanja Ive Perovanović pokazivao 50:56, djelovalo je da će su Crnogorke “odradile” posao.

Ipak, Italijanke se nisu predavale.

Prvo je Mašadri trojkom smanjila zaostatak na -3, nakon čega je Res sa dva slobodna bacanja smanjila razliku na minus jedan (55:56).

U narednom napadu Jovanović je promašila trojku, a Res je četiri sekunde prije kraja to kaznila, postigavši koš za pobjedu.

Italijanke su pobjedom preuzele kormilo an tabeli, te naredni meč dočekuju na prvoj poziciji.

Izabranice Momira Milatovića sledeći meč igraju protiv Velike Britanije.

Najbolja kod gostiju bila je Iva Perovanović sa 21. poenom i pet skokova, a dvocifrena je bila još Matović sa 11 poena.

U timu Italije izdvojile su se Res sa 12 poena, Mašadri sa 11 i Maki sa deset poena.