Budućnost odbranila trofej Kupa

autor: Ivana Popović

Košarkaši Budućnosti Voli u finalu nacionalnog Kupa savladali su ekipu Mornara rezultatom 90:80 (24:17, 30:29, 17:20, 19:14).

Večerasnjom pobjedom izabranici Luke Pavićevića su odbranili titulu i svom klubu donijeli još jedan trofej.

Prve poene za pobjednicki tim postigao je Sead Šehović.

Na drugoj strani poentirao je Radoje Vujošević, da bi Subotić u narednom napadu pogodio za Podgoričane (4:2).

Trojkom Vujoševića Mornar je uspio da povede  rezultatom 5:4, ali ne zadugo jer su odličnom igrom Bojana Subotića i mladog Alekse Ilića Podgoričani povećali razliku na +13 (20:7).

Iako je postignuta razlika za kratko vrijeme bila nešto veća, Barani se nijesu predavali.

Desio se obrt i  serijom od 8:0 ekipa Mornara je smanjila razliku na 20:15.

Prva četvrtina je završena rezultatom 24:17.

Drugi kvartal započeo je pogotkom Džonsa, a nastavio odličnom igrom Balše Radunovića, koji je smanjio razliku na 26:24, dajući na znanje protivnicima da se neće tako lako predati.

Šehović je povećao na 28:26, ali su Barani uvratili udarac i fenomenalnom igrom Sampsona i Džonsa po drugi put poveli.

U nastavku četvrtine ređali su se koševi i na jednom i na drugom kraju terena, da bi u jednom momentu Mornar po treći put bio u prednosti sa pet poena razlike 34:39.

Fenomenalna igra Mornara nije poljuljala Podgoričane, koji su koji su sjajnom igrom Džulijusa Dženkinsa i Tadije Dragićevića završili drugu četvrtinu u svoju korist sa rezultatom 51:46.

U trećoj četvrtini su se ređali koševi i na jednoj i drugoj strani. Kuk je trojkom povećao razliku na 59:52, ali su Barani serijom od 7:0 izjednačili na 59:59.

Budućnost je završila treću dionicu sa malom prednošću 71:66.

I četvrti period počeo je igrom koš za koš.

Razlika se povećavala u korist Budućnosti, da bi u 33. Minutu izabranici Luke Pavićevića dostigli dvocifrenu razliku (80:70). Barani su pokušali da smanje, ali neuspješno. Budućnost je zadržala stečenu prednost do kraja i odbranila trofej Kupa.

Konačan rezultat bio je 90:80.

Bojan Subotić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21. poenom, Dženkins je dodao 18, mladi Ilić 17, a Tadija Dragićević 16.

Kod Barana Džons je postigao 26, Balša Radunović upisao je 19, dok su po 11 imali mladi Hadžibegović, te Sampson i Vujošević.