Mornar drugi finalista

autor: Milica Popović

Ekipa Mornara iz Bara u drugom polufinalnom meču slavladala je učesnika ABA lige ekipu Sutjeske  rezultatum 89:77 . Rezultat po četvrtinama 14:14, 30:18, 23:25, 22:20.

Mornar će  drugi put u istoriji  biti u prilici da se bori za trofej namijenjen pobjedniku Kupa nakon poraza od Budućnosti 2010. godine.

Prvo poluvrijeme: Sutjeska je imala prednost na startu meča, ali je Mornar serijom 10:0 stigao do prvog značajnijeg vođstva 12:6. Nikšićani su do kraja prvog kvartala uspjeli da dođu do izjedančenja (14:14), nakon čega  igrači Mornara preuzimaju inicijativu predvođeni Džonsom i Radunovićem završavaju poluvrijeme rezultatom 44:32.

Drugo poluvrijeme: Drugo poluvrijeme bi bilo drugačije da klupa Sutjeske nije dobila tehničku a potom i dvije vezane tehničke Pavlićević.