Primorje lako sa Zetom

autor: Dušan Babić

Košarkaši Primorja 1945 savladali su u okviru 11. kola prve B Crnogorske lige u Kokotima ekipu Zete sa ubjedljivih 78:52 (9:14, 26:7, 16:12, 27:19).

logo kscg
Vrlo loše su gosti iz Herceg Novog otvorili utakmicu, u prilog tome ide i činjenica da su dali samo devet poena u prvom periodu.
Međutim, u nastavku smo vidjeli samo jednu ekipu na terenu, gosti su uz pomoć agresivne odbrane pravili serije poena, uz puno kontra-napada i lakih poena i na odmor otišli sa ubjedljivih 35:21.
U drugom poluvremenu domaćini nisu imali snage za povratak, već je Primorje uspjelo da uveća razliku za još 4 poena (51:33).
U poslednjoj četvrtini ništa novo, gosti su dodali gas i uspjeli povećati ionako veliku razliku nakon trećeg kvartala, za ubjedljivih 78:52.
Najefikasniji kod pobjednika su bili Baćović sa 24 poena i pet skokova, sjajan je bio i Čepić sa 22 poena i pet skokova.
Kod Zete, bolji od ostalih Jevrić sa 12 poena.
U narednom kolu, Primorje će dočekati Rudar, dok će Zeta gostovati Orionu.