KSL: MNE debitovao pobjedom

autor: Jovan Kocev

Košarkaši MNE -team-a (Nikšić) savladali su danas ekipu Ibra 72:52 (18:4, 20:11, 17:18, 17:19) u 1. kolu Super lige kadeta.

Nešto više od 30 gledalaca pratilo je danas prvi nastup Nikšićana u ovom takmičenju. Viđena je lijepa košarkaška predstava, u kojoj su puleni Darka Jevrića, na suvi kvalitet, već u prvoj četvrtini pokazali da se imaju čemu nadati do kraja ove sezone.

mne ibar 1

Krenuli su Tončić i drugovi veoma agresivno, probijali na prvom koraku odbranu Ibra, i već nakon prve četvrtine vodili 18:4.

Drugi kvartal, takođe u znaku domaćih. Sjajni potezi Milovića, Mrdaka i kapitena Tončića mamili su aplauze, u ne tako punoj sali Ekonomske škole.

Razlika iz prvog poluvremena (+23) održavala se sve do kraja utakmice. Ibar je u drugom dijelu bio ravnopravniji rival, ali nije uspio značajnije smanjiti zaostatak.

mne ibar 4

Najbolji akter današnjeg meča bio je Vuk Milović (MNE – team) sa 24 poena, pratio ga je Cikotić iz Ibra sa 22.

Kapiten domaćih Tonćić dodao je 17 poena, a kod gostiju se istakao još Bralić sa 16.

MNE -team – Ibar 72:52 (18:4, 20:11, 17:18, 17:19)

MNE-team: Medojević, Mrdak 8, Šljivančanin 7, Tončić 17, Žugić, Tošković 5, Marojević 2, Kalezić, Butorović, Janjić, Milović 24, Bojičić 9.

Trener: Darko Jevrić

Ibar: Pejnelović, Pejnelagić, Škrijelj 2, Bralić 16, Cikotić 22, Muković 2, Hadžibegović, Fetanović V., Kuč 2, Fetanović R. 8.

Trener: Demir Kalić