Sutjeska rutinski savladala Pljevlja

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Sutjeske, pobijedili su na svom terenu Pljevlja, rezultatom 83:51 (27:8, 22:13, 22:15, 12:15) u 1. kolu Kadetske super lige.

Izabranici Zorana Marojevića, odličnim početkom slomili su protivnika već u 1. četvrtini, koja je završila sa 27:8.

sut pv kadeti 2

Dominacija se nastavila i u ostalim periodima igre. Već na poluvremenu je bilo 49:21.

Šansu su dobili svi igrači, a novajlije Mugoša i Raičević odlično se uklopili u tim, u kome su standardno dobri bili Vulević i Krivokapić. Održavanje prednosti iz prvog dijela igre bila je samo formalnost za domaće, koji su zonskim presingom slomili nespremnog rivala.

sut pv kadeti 1

Najefikasniji igrači utakmice bili su Obrenić iz Pljevalja sa 24 poena, kapiten “plavih” Vulević dodao je 15, a njegov saigrač Dušan Krivokapić 12 poena.

U narednom kolu Sutjeska gostuje Studentskom centru, dok će Pljevlja ugostiti MNE – team.