Jašović donio pobjedu Limu

autor: Dušan Babić

Košarkaši Lima iz Berana savladali su ekipu Sedmice iz Podgorice u 2. kolu Superlige juniora rezultatom 81:79 (19:15, 20:17, 15:18, 27:29).

Nošeni podrškom stotinjak gledalaca u klizavoj sali Tehničke škole domaći su agresivnom igrom u odbarni i dobro osmišljenim napadima bili u konstantnom vođstvu, ali nisu se uspijevali značajnije odlijepiti od protivnika.

U drugom periodu uslijedila je i mini serija Lima od 4:0 za  29:18, nakon četiri minuta igre. U tim trenucima je izgledalo da Beranci mogu napraviti značajniju prednost, ali Podgoričani su se prvo trojkom Žarića, a zatim prodorom Popovića uspijeli vratiti u ritam. Do kraja poluvremena se igralo koš za koš, što je rezultiralo da ekipa sa sjevera ode sa 39:32 na odmor.

lim juniori

Početkom drugog poluvremena dolazi i do blagog opuštanja domaćih, što gosti kažnjavaju serijom 6:0 (39:38) i prilaze na samo poen razlike. Nakon tajma-auta, Beranci uzvraćaju serijom 4:0 (43:38), tačnije poenima Dabetića i Jašovića, i stiču blagu prednost.

Do kraja trećeg perioda igralo se koš za koš, uz puno napravljenih ličnih grešaka, kao i promašenih slobodnih bacanja.

Na jednominutni odmor se otišlo sa 54:50 za Lim.

Danas su igrači morali mnogo duže sačekati početak poslednjeg perioda, jer su nehumani uslovi bili prisutni na parketu (obilna klizavost), čekalo se čišćenje kao i sušenje parketa.

Sala Tehničke škole jedva da zadovoljava igranje superligaške košarke, a do povreda srećom nije došlo.

U poslednjoj četrvtini prava košarkaška poslastica, brza serija Sedmice od 5:0, za minimalno vođstvo 55:54.

Četvrti kvartal nam je donio vrlo efikasnu četvrtinu (čak 56 poena), pregršt lijepih poteza sa obije strane, koje je publika ispratila aplauzom i ovacijama.

Igra i rezultat su bili izjednačeni. Žarić je trojkom donio plus tri Sedmici na dva minuta do kraja.

Ubrzo je stigao odgovor Arsovića, koji trojkom uvodi utakmicu u dramatičan tok.

Trojkama se nastavilo, organizator igre gostiju Popović ubacuje trojku na minut do kraja.

U sledećem napadu uslijedio je koš uz faul Šakovića, koji nije uspio iskoristiti slobodno bacanje na 39 sekundi do kraja meča (78:79 za Sedmicu).

Puleni Mila Mugoše su imali napad, koji nisu uspjeli iskoristiti (promašen zicer), da bi onda na 15 sekundi do kraja Jašović fantastičnim prodorom iz polu-kontre kaznio nesmotrenost u odbrani Podgoričana, i uz koš i faul (iskoristio slobodno bacanje), ispostavilo se donio pobjedu Berancima.

Nakon toga je uslijedio loše organizovan napad gostiju, domaćini su izmijenjali nekoliko brzih pasova i priveli utakmicu kraju.

Najzaslužniji za pobjedu košarkaša Lima uz meč vinera Jašovića (19 poena), bili su Dabetić sa 21 poenom, a Vesković i Huremović su postigli 12 poena, odnosno 11 poena.

Kod gostiju, dobar je bio trio Žarić (30 poena),Gvozdenović (22 poena) i Popović sa 19 poena.

KK Lim: Obradović, Jašović 19, Dabetić 21, Šaković 8, Joksimović 2, Lekić, Barjaktarović, Huremović 11, Vojinović, Arsović 8, Vesković 12, Tajić.

KK Sedmica: Marković 2, Koćalo, Popović V. 17, Žarić 31, Ćipranić, Roganović, Vujović, Gvozdenović 22, Martinović, Krivokapić, Ćalasan 4, Popović N.

Sudije: Šćekić,Gušmirović,Popović