Rudar slavio nad Gorštakom

autor: Dušan Babić

Košarkaši Rudara savladali su ekipu Gorštaka u okviru 11. kola Prve B lige rezultatom 74:50 (28:13, 17:9, 17:17, 12:11). Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će domaćini lako savladati večeras indisponirane goste.

Na poluvremenu se otišlo sa ubjedljivih 45:22. Drugo poluvrijeme je bilo odrađivanje posla od strane obije ekipe, oba trenera su skoro izrotirali svih dvanaest igrača, tako da smo na djelu mogli vidjeti mlade igrače, željne igre i dokazivanja.

rudarP

U ekipi Rudara najefikasniji je bio Šestović sa 13, pratili su ga Posuka sa 11 i Džaković sa deset poena. Kod poraženih, Miranović je ubacio 21 poen, pratio  ga je Živković sa 14 poena i šest skokova. U narednom kolu, Rudar će ugostiti Primorje 1945, dok će ekipa iz Kolašina biti gost Sutjesci 2.