Partizan oduvao Tajfuna

autor: Milica Popović

U 24. kolu regionalne ABA lige, Partizan NIS je u Celju pobijedio ekipu  Tajfuna rezultatom 65:83. Najbolji u ekipi Tajfuna bio je Čebular sa 15 poena, dok je u ekipi Partizana najbolji bio Murić sa 22 poena (6/7 trojke).

Ovom pobjedom Partizan nastavlja boru za 5. mjesto, što mu donosi plasman u Uleb kup, ako se za njega opredijeli.

Podsjećanje: Tokom prvog dijela sezone, dva tima su u hali ,,Pionir” odigrala meč u kojem je Partizan slavio rezultatom 89:85. Skor u gostima (2-10) im je najlošiji u ABA ligi, a prvi trijumf ostvarili su 16. januara upravo u Sloveniji, protiv Krke (70:75).

part tajf

Presjek četvrtina

Kraj 1/4 25:19 za Tajfun. Do prvog vođstva igrači Partizana su došli u 7. minutu igre (Vitkovac slobodnim bacanjima donosi Partizanu  prednost), nakon toga ide mini serija Tajfuna 4:0 i preokret. Četvrtina se završava rezultatom 25:19.

Poluvrijeme Tajfun – Partizan 41:43. Partizan dobrim dijelom vodi zahvaljujući preciznom šutu za 3 poena (6/9). Prikazana je i nešto bolja odbrana igrača Partizana

Najbolji strelci na kraju prvog poluvremena su: Čebular 9, Bolčina 8, Bratož 8, Ponjavić 7 – Murić 9, Džons 8, Vitkovac 7.

Kraj 3/4 52:69 za Partizan.  Igrači tajfuna su pogodili svega dva koša za prvih osam minuta treće četvrtine, što je znao da iskoristi  Murić koji u 30. minutu dovodi Partizan u vođstvo  sa njegovom 5. trojkom.  Partizan ulazi u 4. četvrtinu sa vođstvom od 17 poena.

Tajfun – Partizan 65:83