Mornar bolji od Ulcinja

autor: Dušan Babić

Košarkaši Mornara zabilježili su novu pobjedu u Erste ligi, svaladavši u Ulcinju istoimenu ekipu rezultatom 74:57 (20:17, 19:23, 22:11, 13:6). Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena otišlo se na odmor sa prednošću 40:39 za domaće.

U drugom poluvremenu mnogo bolja odbrana gostiju iz Bara, za koju domaćini nisu imali rešenja. Brzo su Barani uzeli konce utakmice u svoje ruke i već nakon trećeg perioda uspjeli napraviti dvocifrenu razliku (61:51).Poslednja dionica nije bila vrijedna pomena kada su u pitanju večerašnji takmaci, Mornar je želio mirno privesti utakmicu kraju, dok domaćini nisu imali snage za preokret.

logo kscg

U redovima Mornara najefikasniji Radunović sa 13, pratili su ga Vujošević i Mijović sa po deset poena. Kod Ulcinja jedino vrijedan pomena Miloš Popović sa 21. poenom i devet skokova. U narednom kolu, Mornar će dočekati Lovćen, dok će Ulcinj gostovati Teodu.