MNE-u pobjeda u derbiju Nikšića

autor: Jovan Kocev

Košarkaši MNE team-a pobijedili su Anagastum, na gostujućem terenu, u 1. kolu Grupe 2 “Follow up” juniorske lige rezultatom 75:83 (14:22, 13:29, 26:10, 22:22).

mne anagast 3

Pred oko 50 gledalaca u Osnovnoj školi “Luka Simonović”, MNE TEAM, iako oslabljen neigranjem prvog plejmejkera Alekse Vujadinovića (zbog bolesti), uspješno otvara meč, i sa raspoloženima Ivanom Toškovićem i Nikolom Tončićem, već u prvom poluvremenu vodi sa 24 poena razlike.

U drugom poluvremenu Anagastum igra znatno bolje, jakom odbranom, i još boljim napadom tope prednost gostujuće ekipe.

Na dva minuta pred kraj meča rezultat je bio 70:73, ali su gosti poenima Nikole Bojičića izašli kao pobjednik iz prvog ovosezonskog gradskog derbija u ovom uzrastu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Tončić (MNE – team) sa 30 poena, pratili su ga Ivan Tošković sa 22 i Aleksandar Savić sa 11.