Orion slomio otpor Sutjeske 2

autor: Dušan Babić

Košarkaši Oriona savladali su Sutjesku 2 u 11. kolu Prve B lige rezultatom 68:56 (11:13, 13:20, 28:10, 16:13). Talentovana ekipa iz Nikšića odlično je odigrala prvo poluvrijeme u Budvi i na odmor otišla sa devet poena prednosti (33:24).

U drugom poluvremenu došlo je do buđenja u redovima domaćih, koji su zahvaljujući agresivnoj igri i neiskustvom gostiju napravili seriju lakih poena i došli do preokreta. Tu se košarkaši Oriona nisu zaustavili, već su konstantno uvećavali razliku i na kraju treće četvrtine otišli na jednominutni odmor rezultatom 52:43. U poslednjoj dionici domaći su iskusno priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 68:56.

IMG_20160206_155723

Najefikasniji u redovima ekipe Oriona bio je Marković sa 21 poenom, dobar je bio i Milinić sa deset poena. Kod mlađanih gostiju najbolji je bio Goranović sa 12 poena. U narednom kolu, Orion će dočekati Zetu, dok će košarkaši Sutjeske 2 ugostiti Gorštak.