Pljevlja ubjedljiva protiv Sutjeske (Video)

autor: Dušan Babić

Košarkaši Pljevalja savladali su u 2. kolu Juniorske super lige ekipu Sutjeske sa ubjedljivih 86:68 (29:14, 26:20, 15:14, 16:20).

Pred oko 100 gledalaca u Adi prisustvovali smo furioznom prvom poluvremenu domaćih, kojima je sve išlo od ruke.
U prilog tome govori fantastičan šut za tri poena pulena Predraga Doderovića. Gosti, prilično indisponirani, bez ideje u napadu, u odbrani dekoncetrisani.
Sve ove stavke su uticale da domaćini odu na poluvrijeme sa ubjedljivih 55:29.
 pljevlja kadeti
U drugom poluvremenu košarkaši Sutjeske su probali da se trgnu. Donekle su u trećoj četvrtini to i uspjeli, ali to nije bilo dovoljno da bi istu i dobili.
Na kraju, u poslednjoj dionici nešto bolja igra gostiju, sve iz želje da se ublaži poraz. Za nešto više nije bilo prilike.
Najbolji kod pobjednika je bio Tabaš sa 24 poena, dvocifreni su takođe bili Tomanović 16, Džogazović 14, Čolović 12 i Kovačević deset poena.
Kod poraženih istakao se Goranović sa 14 poena, pratili su ga Vulević i Mrkić sa po 12.
U narednom kolu Pljevlja će gostovati ekipi Sedmice, dok će Sutjeska dočekati Orion iz Budve.

Pljevlja-Sutjeska 86:68 (29:14, 26:20, 15:14, 16:20)

Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 100. Sudije: Kasim Bajrović (Pljevlja), Nikola Debeljević (Pljevlja), Boris Raičević (Bijelo Polje)

PLJEVLJA: Tabaš 24, Stanimirović 6, Sokić, An. Radenović 2, Delić 2, Džogazović 14, Čolović 12, Tomanović 16, Ćosovic, Grbović, Al. Radenović, Kovačević 10.

SUTJESKA: Nikolić 1, Goranović 14, Mrkić 12, Vulević 12, Bojić 9, Krnjević, Krivokapić, Otašević 5, Đilas 4, Mijušković 11.