Najava 2. kola Juniorske SL

autor: Ivana Popović

Utakmicama 2. kola nastavlja se takmičenje juniora u Super ligi.

Play Off dočekuje Budućnost Voli, Sutjeska gostuje Pljevljima, Lim će u Tehničkoj školi u Beranama ugostiti Sedmicu, dok će Primorje 1945 gostovati Orionu.

IMG_20160206_155723

Prošlog vikenda, odigrane su tri utakmice 1. kola, u kojima su domaćini bili uspješniji.

U prvoj rundi, Primorje 1945 je u Herceg Novom slavilo u duelu protiv Pljevljaka. Utakmica je neizvjesna bila do kraja ali su izabranici Marinka Kovačevića uspijeli su da sačuvaju prednost i pobijede 65:61.

Sutjeska je u prvom kolu ugostila ekipu Lima.

Iako su na poluvrijeme otisli sa skoro izjednačenim rezultatom, u trećoj četvrtini su domaćini povećali razliku na čak 14 poena.

U završnici su gosti pokušali da dostingu prednost, i smanjili na konačnih 65:61.

Ubjedljivu pobjedu odnijela je ekipa iz Budve koja je savladala tim Play Offa-a sa rezultatom 81:69.

Iako su gosti iz Podgorice vodili u prvom dijelu, i kada se činilo da će bodovi otići njima, domaćini su u drugom dijelu  preokrenuli rezultat u svoju korist i savladali goste sa 12 poena razlike.

Odložena utakmica 1. kola Sedmica – Budućnost VOLI, igra se večeras od 20:30h u Kući košarke.