Mornar savladao Baškimija

autor: Dušan Babić

Košarkaši Mornara startovali su pobjedom u svom prvom meču Top 8 faze Balkanske lige. Barani su u SC “Topolica” nadvisili Baškimija rezultatom 78:63.

Mornar team 2015

U prvoj četvrtini ekipe su se do samog finiša iste smjenjivale u vođstvu, da bi Barani mini serijom 4:0 došli do manje prednosti na kraju prvog dijela igre 21:16.

Domaćin je na početku druge četvrtine uspješnom igrom dostigao dvocifrenu prednost (26:16), međutim gosti su uzvratili brejkom i smanjili prednost Mornara na 28:26.

Odličnom igrom Hadžibegovića i njegovih vezanih osam poena, domaći se ponovo udaljavaju (36:28).

Odlicnu igru pružili su Barani do kraja druge četvrtine. Mornar potpomognut Amerikancem Džonsom odlazi na poluvrijeme sa rekordnom razlikom (49:38).
Amerikanac je nastavio igrati u dobrom ritmu i u drugom poluvremenu, prednost domaćih je porasla na + 15 (53:38).

Kako je vrijeme odmicalo, gosti su iskoristili privremeni pad Mornara, i uspješnom serijom smanjili rezultat na nevjerovatnih (54:50).

Poeni su se smjenjivali i za jedne i druge, ali je ekipa Mornara ipak slavila blagu prednost na kraju treće četvrtine (58:52).

Poslednja četvrtina je bila kobna za goste, usled skraćene rotacije. Barani su postepeno uvećavali prednost da bi na tri minuta ped kraj dostigli rezultat 74:59.

Domaćini su mirno priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili, za konačnih 78:63.

Najefikasniji kod Mornara je bio Radunović sa 24 poena i devet skokova, pratio ga je Američki tandem Džons (14 poena) i Sampson (13 poena i 11 skokova). Kod gostiju Šeru je bio autor 15 poena.

U sledećem kolu Top 8 faze, Barane očekuje gostovanje Teodu.

Utakmica u Tivtu igra se 16. februara u 18 sati u SC “Župa”.