JSL: Sedmica poražena od Budućnosti

autor: Jovan Kocev

Košarkaši Sedmice poraženi su kao domaćini od Budućnosti VOLI, u odloženoj utakmici prvog kola Juniorske super lige rezultatom 75:84 (18:15; 22:29 ; 9:22; 23:16).

Budućnost nije, po pravilu već na startu slomila protivnika, već se dobro pomučila u prvom dijelu igre.

sedmica bud juniori

Sedmica je dobro otvorila utakmicu, zahvaljujući raspoloženima Krivokapiću, Gvozdenoviću:, Žariću i Vuku Popoviću, koji je trojkom uz zvuk sirene donio prednost svojoj ekipi na kraju prve četvrtine (18:15).

Budućnost je bila bolja u drugom periodu sa sedam poena razlike, zahvaljujući nevjerovatnom procentu ubačenih trojki. “Plavi” su u tom dijelu igre pogodili čak šest šuteva iza linije 6,75 (od ukupno 10), od kojih je tri pogodio bivši košarkaš domaćina Nikola Vujović.

Serija pogodaka i dobre igre za ekipu Marka Sekulića pratila je Vujovića, Slavkovića i ostale i u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 22:9.

sedmica bud druga slika

U poslednjem kvartalu domaći ponovo bolji, ali su na početku iste gubili 54:75, ali se na minut i po do kraja razlika istopila na samo minus tri (75:78).

Budućnost je, ipak zadržala prednost i na kraju slavila sa 84:75.

Sedmica u narednom, 2. kolu gostuje ekipi Lima, dok će Budućnost VOLI opet gostovati, ovog puta ekipi PLAY – OFF-a.

KK Sedmica – KK Buducnost 75:84 ( 18:15; 22:29 ; 9:22; 23:16).

Sudie : Popović, Vuković, Babić.

Delegat: Sekulović A.

KK Sedmica: Marković, Koćalo 2, Ćalasan, Vujović, Popović N. 2, Popović V. 14, Žaric 15, Ćipranic 4, Roganović 6, Martinović 2, Gvozdenović 15, Krivokapić 17.

KK Buducnost: Drobnjak 7, Mićanović 2, Bakoč, Vujović N.22, Živanović, Kaluđerović 5, Slavković 25, Vujović M., Žugić, Brnović 20, Radusinović , Nikčević 3.