Zvezda ubjedljiva protiv Cedevite

autor: Ivana Popović

Košarkaši Crvene zvezde su u večerašnjem meču pobjedili Cedevitu 94:74 (26;12, 17:20, 19:24, 32:18).

Izabranici Dejana Radonjica su u 7. kolu  Top 16 faze Evrolige odnijeli ubjedljivu pobjedu nad nimalo lakim timom iz Zagreba.

Iako je u prethodnim kolima Crvena Zvezda pretrpjela dva poraza, večerašnjim trijumfom dokazala je da nije tim koji se lako predaje.

kvinsi miler zvezda cedevita el

Već u prvoj četvrtini “crveno-bijeli” su pokazali  dominatnost na terenu.

Ređali su se koševi jedan za drugim, a do kraja prve četvrtine rezultat je bio ubjedljivih 26:12.

Dobra igra se nastavila i u drugoj četvrtini. Ovog puta Cedevita se pomjerila sa mrtve tačke i počela smanjivati ubjedljivu razliku ostvarenu u prvom dijelu.

Na samom kraju prvog poluvremena gosti su smanjili zaostatak i priblizili se domaćinu na 11 poena zaostatka 43:32.

Početak drugog poluvremena je protekao u korist gostiju, koji su sve više smanjivali razliku na semaforu pokušavajući da prestignu vođstvo i odnesu pobjedu.

Planove im je osujetio Gudurić trojkom sa osam metara, i na taj način započeo period trojki u korist Beograđana.

Završnica je protekla u znaku “crveno bijelih”, koji su ređali koševe jedan za drugim, ne dozvoljavajući protivniku da uzmu bodove iz Pionira.

Beograđani su prednost domaćeg terena itekako iskoristili i završili utakmicu onako kako su je i započeli.

U timu Dejana Radonjica Blistao je Kvinsi Miler sa 22 poena, a dvocifren učinak su imali i Vasilije Micić (14), Gudurić (13) i Maik Cirbes (10).

Kod gostiju su najbolji bili Džejkob Pulen sa 20 pogodaka, Džejms Vajt sa 18 i Miro Bilan sa 17.

U 8. kolu, 26. februara Zvezda će igrati na svom terenu protiv Efesa, a Cedevita dan ranije na gostovanju protiv Lokomotive Kubanj.

Crvena zvezda: Kinzi 4, Rebić 2, Dangubić 9, Lazić 5, Micić 14, Tejić 2, Simonović 7, Gudurić 13, Jović, Miler 22, Cirbes 10, Štimac 6.

Cedevita: Pulen 20, Vajt 18, Katić, Pilepić 9, Žganec 1, Voker 8, Musa, Bilan 17, Mazalin, Gordić 1.