Počinje Super liga kadeta

autor: Jovan Kocev

Nedjelju dana, nakon pionira i juniora, na košarkaške terene ponovo će izaći osam najboljih ekipa CG u kadetskoj konkurenciji.

Momci, rođeni 2000. godine i mlađi, zbog obaveza reprezentacije, koja se upravo vratila sa turnira iz Turske (osvojila 9. mjesto), startuju ove sedmice.

Kroz takmičenje po grupama u Super ligu su se plasirali: Budućnost, Sutjeska, Mornar, Studentski centar, MNE-team, Ibar, Primorje i Pljevlja.

 

Aktuelni šampion, Budućnost, ubjedljivo, bez poraza, stigao je i ove sezone do plasmana među osam najboljih.

“Plavi” su u ovogodišnje takmičenje ušli sa najvećom ambicijom.

U svom sastavu, trener Miloš Radović ima najviše reprezentativca sa šireg i užeg spiska (čak šest): Igora  Drobnjaka, Danila Brnovića, Miloša Vujovića, Dimitrija Radusinovića, Kostu Mićanovića i Alda Alivodića.

brnovic danilo 1 bronvic danilo

 

Viceprvak, Sutjeska, takođe je bez poraza obezbijedio plasman u Super ligu.

sutjeska kadeti 2000 2001

Nikšićane predvode dvojica reprezentativca, kapiten Andrej Vulević i Dušan Krivokapić. Nosioci igre su još: Dragan Drašković, Dragan Varajić i Vasilije Perućica.

Trener ekipe, Zoran Marojević, popunio je selekciju sa dva pojačanja iz Juniora.

U pitanju su spoljni igrači: Boris Mugoša i  Ivan Raičević.

andrej vulevic

Ciljevi kluba iz grada pod Trebjesom nijesu mnogo manji u odnosu na prethodne sezone.

 

Još jedna ekipa koja nema poraza u dosadašnjem dijelu takmičenja je barski Mornar, redovni učesnik svih završnica, kada su u pitanju mlađe kategorije.

kk mornar kadeti 2000 2001

U 1. kolu raspored ih odvodi u goste pionirskom šampionu u ovom godištu, ekipi Studentskog centra.

Iz ovog tima, na nedavnom, širem spisku selektora Dušana Dubljevića bili su: Nikola Pešić i Božidar Labović.

pešić iz reprezent pešić mornar

Barani, po procjenama košarkaških stručnjaka, nijesu u najužem krugu pretendenata na medalje, ali će pokušati da iznenade favorizovane ekipe iz srednje regije.

 

Ekipa Studentskog centra, nekadašnji šampion (tada pod imenom Džoker), prije dvije godine predvođena Nikolom Žižićem i Pavlom Titićem (sada članovima Barselone), u drugačijem je sastavu.  Izostanak dvojice najboljih, sada, i u daljem periodu, ne znači da “Studenti” imaju manje ambicije.

studentkski centar kadeti 2000 2001

Ovaj tim je kandidat za sam vrh.

Sada su nove nade drugi momci: Stefan Vlahović, Đorđije Marinović (obojica reprezentativci), Aleksa Jovanović, Boris Janjušević, i drugi…

dzokeras

Ekipa, koju predvode treneri Jadran Vujačić i  Ljubiša Gojšina, kroz grupnu fazu je izgubila jednu utakmicu (gostovanje MNE-team-u u Nikšiću).

Boljom koš razlikom u međusobnom okršaju sa Nikšićanima, Studentski centar je obezbijedio prvo mjesto u grupi I i direktno se plasirao u sledeću fazu.

 

Sledeći tim koji predstavljamo su, maloprije pomenuti Nikšićani, odnosno MNE-team-u.

Ekipa Darka Jevrića pretrpjela je do sada jedan poraz (u Podgorici od Studentskog centra).

kadeti mne team na turniru u bg 15

 

Najmlađi nikšićki klub ima najbolju koš razliku, i za očekivati je da će svaka njihova utakmica biti sa mnogo poena.

MNE-team-u je ovo prvi plasman u Super ligu od osnivanja.

Okosnicu njihovog sastava čine kapiten i povratnik iz reprezentacije Nikola Tončić, Vuk Milović, Nikola Bojičić, Ivan Tošković, Aleksandar Marojević, Andrija Mrdak i Petar Butorović.

Ekipa je pojačana krilnim igračem KK Junior Đorđem Šljivančaninom.

mrle tosko dg

 

mne team time out bg turnir

timska 2000 2001 iz elektro kadeti

Stručni štab je takođe dobio pojačanje.

Riječ je o Željku Jovanoviću, bivšem igraču Ibona, Sutjeske, Ulcinja, Danilovgrada, Bileće.

Jovanović od početka takmičarske sezone samostalno predvodi pionirski sastav, dok je kao pomoćni trener priključen ostalim selekcijama.

MNE – team je do Super lige stigao pobjedama u utakmicama sa druga dva drugoplasirana tima iz srednje regije(mjesto za popunu baraža): Slavijom i Juniorom, a zatim u dvomeč baražu savladao Mogren Basket.

 

Košarkaški klub Pljevlja je sledeći, šesti po redu tim koji predstavljamo.

Pljevljaci su u ligaškom dijelu zabilježili 12 pobjeda i dva poraza.

 

kk pljevlja kadeti 2000 2001

Zahvaljujući većem broju koševa postignutih u gostima, u duelima sa Ibrom (oba meča su bila sa šest poena razlike, i obje pobjede su odnijeli gostujući timovi).

U sjevernoj regiji jedino nije bilo grupnog takmičenja, pa su osam ekipa međusobno igrali dva puta.

Jedina dva poraza Pljevlja su pretrpjela na svom parketu, od Jedinstva i Ibra.

Koš razlika ekipe koju sa klupe predvodi Ranko Knjeginjić iznosi +235 (907:672).

 

Sedmi predstavnik Super lige je Primorje 1945. Novljani su bili prvaci grupe II južne regije, sa skorom osam pobjeda i dva poraza.

U svojim redovima imaju Novaka Obradovića, koji je predvodnik ove generacije, i igrač koga svi selektori pozivaju na pripreme reprezentacije.

primorje 1945 kadeti

Primorje ima ekipu sa nekoliko izuzetno visokih momaka.

Super ligu su obezbijedili boljim skorom u duelima sa Mogren Basketom (bili bolji za jedan poen).

kk primorje novak orbadovic timska

Prvi meč sa Budvanima riješili su an svom parketu rezultatom 55:47, da bi u Budvi bili poraženi 72:72.

Ukupna koš razlika Novljana je +178.

Prošle sezone Primorje 1945 je bio učesnik i domaćin fajnal fora u ovom uzrastu.

 

Došli smo i do poslednje, osme ekipe učesnice ovog dijela nadigravanja.

Radi se o ekipi Ibra, drugoplasiranom timu sjeverne regije.

kk ibar grb

Rožajcima, domaćinima polufinalnog turnira od prije dvije godine, učinak u dosadašnjem takmičenju je isti kao i kod Pljevalja, 12 pobjeda i dva poraza.

Ibar je na 2. mjestu završio zbog manjeg broja postignutih koševa u gostima, u pitanju su dueli sa KK “Pljevlja”.

Oba tima su bila ubjedljivo ispred svih ostalih na tabeli, i tako popunili oba mjesta iz njihove regije.

Košarkaška javnost stigurno manje poznaje ovu ekipu, tako da će Ibar pokušati da “zakine” sve favorite ukoliko se ukaže prilika.

Trener ekipe je Demir Kalić.

U prvom kolu Rožajci će na megdan Nikišićanima (MNE-u), koji su jedino preostalo mjesto preko baraž mečeva.

Utakmica u Nikšiću igra se u nedjelju od  15 sati u sali Ekonomske škole.

 

Parovi 1. kola:

Budućnost VOLI – Primorje 1945

Sutjeska – Pljevlja

MNE-team – Ibar

Studentski centar – Mornar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *