Studentski centar blizu opstanka

autor: Dušan Babić

logo kscg

Košarkaši Studentskog Centra pobijedili su ekipu Lovćena, u meču 20. kola Erste košarkaške lige rezultatom 66:63 (10:17, 11:23, 23:12, 22:11).

Cetinjani, koji su inače desetkovani nastupili na večerašnjoj utakmici (suspendovani Jovanović, Đukanović i Tmušić), dobro su otvorili utakmicu, i potpuno nadigrali protivnika u prvom poluvremenu. Na semaforu je bilo velikih 21:40 za goste.

studentsk icentar

U drugom poluvremenu usled skraćene rotacije gostiju došlo je i do očekivanog pada, koji su domaćini znali kazniti.

Studenti su lagano topili prednost gostiju (44:52 na kraju trećeg perioda), da bi u poslednjem kvartalu u potpunosti izjednačili rezultat (59:59).

Cetinjani nisu uspjeli konsolidovati svoje redove, što su “Studenti” znalački iskoristili i napravili preokret za konačnih 66:63.

Kod domaćina, najefikasniji je bio Kusovac sa 23 poena, dok je Bouen bio autor 15 poena.

U gostujućem timu, bolji od ostalih Milić sa 19 poena i 12 skokova i Latković, koji je upisao 18 poena.

U sledećem kolu Studentski Centar će gostovati u Bijelom Polju ekipi Jedinstva, dok će Lovćen ugostiti fenjeraša Stršljena.