Pobjeda Budućnosti u Skoplju

autori: Jovan Kocev, Dušan Babić

Košarkaši Budućnosti Voli, savladali su ekipu MZT 72:68 (15:25, 22:8, 17:20, 18:15) u SC „Jane Sandanski“, u poslednjoj utakmici 23. kola ABA Lige.

Da će bodovi teško otići iz Skoplja, bilo je jasno već u prvoj četvrtini, kada su domaćini, prvenstveno šuterski raspoloženi, uspjeli ubjedljivo riješiti taj period u svoju korist (25:15).

mzt buducnost

Podgoričani su se probudili i zaigrali po svom prepoznatljivom receptu, agresivnom odbranom i raspoloženim Tadijom Dragićevićem u napadu, lider ABA Lige je napravio preokret za 37:33 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu nešto drugačija situacija, mnogo dugih i osmišljenih napada.

U trećoj četvrtini bili smo svjedoci izjednačene igre, uz konstantnije manje vođstvo Budućnosti, na kraju trećeg kvartala rezultat na semaforu je glasio 54:53 za goste.

mzt bud

Poslednji period je dobro započeo domaćin, koji je prvenstveno šutem za tri poena pravio velike probleme gostima, nakon četiri minuta igre domaći vode 62:58.

Nakon toga na scenu stupa i mini serija Podgoričana od 4:0 za potpuni egal.

Izjednačenost se održala gotovo do kraja meča, kada je Omar Kuk na 25 sekundi prije kraja meča pogodio ključnu tojku za plave. Domaćini su nakon tajm-auta odigrali vrlo loš napad za povratak u neizvjesnu završnicu i to je na kraju i odredilo konačnog pobjednika (68:72).

Kod vodeće ekipe regionalnog takmičenja najbolji je bio Dragićević sa 17 poena, pratili su ga Šehović i Marić sa po 12 poena.

U domaćem timu najbolji je bio Drenovac sa 15 poena, dok su „dvocifreni“ bili Stojanovski sa 11 i Ljubičić sa deset poena.

U 24. kolu Budućnost će u “Morači“ dočekati Igokeu, dok će ekipa iz Skoplja gostovati košarkašima Zadra.

MZT – Budućnost Voli 68:72 (25:15, 8:22, 20:17, 15:18)

Skoplje – SC „Jane Sandaski”.

Gledalaca: 1.000.

Sudije: Belošević, Nešković i Obrknežević (Srbija).

MZT: Protić 7 (2-2), Ljubičić 10 (2-2), Markovski, Vasiljević, Mladenovski, Drenovac 15 (4-3), Bunić 4 (4-2), Stojanoviski 11 (2-2), Mijatović 7 (2-2), M. Luković 8 (2-1), U. Luković 6 (2-0).

Budućnost Voli: Su. Šehović 12 (2-1), Jaramaz 10 (4-3), Subotić 4 (2-2), Se. Šehović 2, Čarapić, Kuk 6, Slavković, Dragićević 17, Marić 12 (4-2), Dženkins 4, Rikić, Kanačević 5 (2-2).